Dzień strażaka w KP PSP w Sejnach

Jak co roku z okazji imienin patrona pożarników św. Floriana 4 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Strażaka. W tym roku ten szczególny dla strażaków dzień   przebiegł w wyjątkowej formie, przez pandemię koronawirusa.

Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie na placu KP PSP w Sejnach, podczas której udział wzięli  funkcjonariusze zdający, przyjmujący służbę oraz pracownicy cywilni. Funkcjonariusze zapalili symboliczne znicze upamiętniając wszystkich strażaków, którzy nie mogą już wspólnie z nami celebrować święta. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach
bryg. Artur Przeborowski wraz ze st. kpt. Dariuszem Leonowiczem przekazali życzenia skierowane
do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej oraz druhen i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, które nadesłali: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbieta Witek, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej
st. bryg. Andrzej Bartkowiak, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Wendt oraz Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP dh Andrzej Koc.

Po złożeniu życzeń odczytano komunikaty o awansach w wyższych stopniach służbowych,
w stanowiskach  oraz nagrodach pieniężnych wyróżniających się funkcjonariuszy.

Kończąc uroczysty apel, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach bryg. Artur Przeborowski złożył podziękowania pracownikom za trud włożony w prace na rzecz pożarnictwa.

Ostatnim akcentem święta była symboliczna msza święta w intencji strażaków , która odbyła się  w Bazylice pw. Nawiedzenia NMP w Sejnach.

 

opracował: H.H.

zdjęcia: KP PSP w Sejnach