image_pdfimage_print

12 maja 2018 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sejnach otrzymało zgłoszenie o pożarze mieszkania budynku wielorodzinnego w miejscowości Sejny przy ul. Konarskiego.

Po przybyciu zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej mieszkanie, które znajdowało się na 2 piętrze budynku wielorodzinnego było całkowicie zadymione, ogniem objęty był pokój mieszkania. Drzwi do lokalu mieszkalnego było zamknięte, ratownicy po ich wywarzeniu i wejściu do środka znaleźli dwie, przytomne osoby. Zostały one ewakuowane oraz udzielono im KPP do czasu przyjazdu i przekazania ich dla Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Działania JOP polegały na podaniu jednego prądu wody na palący się pokój, ewakuacji ludzi z mieszkania w którym miał miejsce pożar oraz mieszkań sąsiadujących, przewietrzeniu mieszkania oraz klatki schodowej budynku. Po zlokalizowaniu pożaru dogaszano i wynoszono nadpalone elementy pokoju oraz spalone meble. W działaniach trwających 2 godziny brały udział 3 samochody ratowniczo-gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej powiatu sejneńskiego – łącznie 7 strażaków.

Opracowanie: mł. ogn. Tomasz Leonowicz, KP PSP w Sejnach

Zdjęcia: kpt. Daniel Sapiega, KP PSP w Sejnach